کافه سفر گردشگری بلیط هواپیما بلیط چارتر چارتر خرید اینترنتی بلیط هواپیما بلیط ارزان هواپیما تور ارزان سفر ارزان تخفیف بلیط تور تابستان تور نوروز تعطیلات

کافه سفر گردشگری بلیط هواپیما بلیط چارتر چارتر خرید اینترنتی بلیط هواپیما بلیط ارزان هواپیما تور ارزانسفر ارزان تخفیف بلیط تور تابستان تور نوروز - تعطیلات

کافه سفر گردشگری بلیط هواپیما بلیط چارتر چارتر خرید اینترنتی بلیط هواپیما بلیط ارزان هواپیما تور ارزان سفر ارزان تخفیف بلیط تور تابستان تور نوروز تعطیلات

بلیط چارتری ارزان

بلیط چارتری ارزان

- سلام آقا . من خیلی عجله دارم . بلیط چارتری میخواستم.

- آره سریعتر لطفا.

- قیمتش؟

- آها این خوبه.

حتما شما هم با خواندن این مکالمه لبخندی می‌زنید که یکی از تجربه‌های شیرین زندگی شما هم بوده و خواهد بود.بلیط چارتری، بلیط‌های لحظه آخری هستند که در صورت کنسل شدن بلیط یک مسافر، فرد خوش شانس دیگری می‌تواند از این شانس طلایی با قیمت کمتر استفاده کند.

بهتر است در مورد بلیط‌های چارتری بیشتر بدانیم تا کارهای خود را به دقیقه‌ی 90 واگذار نکنیم laugh

معنی بلیط چارتری؟

بلیط چارتری در لغت به معنای اجرای دربست است.که در کشور ما معمولا برای هواپیما از این اصطلاح استفاده می‌شود.در سیستم هواپیمایی کشور و بیشتر کشورهای دنیا، معمولا برای رزرو صندلی هواپیما  ظرفیت بیشتری را در نظر می‌گیرند.مثلا هواپیمایی که 80 صندلی دارد، شرکت‌های هواپیمایی برای 85 نفر فراخوان اعلام می‌کنند و امکان رزرو بلیط را باز می‌گزارند.بنابراین اگر 5 نفر هم بلیطی نخرند یا پس بگیرند، شرکت هواپیمایی خسارت مالی زیادی نمی‌بیند.

باز هم برخی اوقات به دلیل آب و هوای نامناسب، ترافیک، وضعیتی اضطراری و یا بقیه‌ی مسائل احتمالی،  یک نفر نمی‌تواند به موقع به پرواز خود برسد و قصد کنسل کردن آن را دارد.در این مواقع بخشی از پول اصلی به او واریز می‌شود.اما با صندلی خالی چه کنیم؟

اینجاست که بلیط چارتر به کمک می‌آید.بنابراین شرکت هواپیمایی این جای خالی را با قیمت کمتری از قیمت اصلی اعلام می‌کنند تا کسانی که به این بلیط اضطراری نیاز دارند، برای خرید آن اقدام کنند.

البته توصیه‌ی ما به شما، برنامه ریزی دقیق برای سفر است.

فرق بلیط چارتری و سیستمی چیست؟

سیستم ثبت و رزرو صندلی هواپیما در شرکت‌های هواپیمایی کشوری به صورت سیستمی است.شما وارد سایت شده و در زمان مشخص، مبدا و مقصد سفر و تعداد همراهان و حتی جایگاه صندلی را مشخص و برای سفری مطمئن، راحت و پر آرامش برنامه ریزی می‌کنید.

اما بلیط چارتری، از بلیط‌های برنامه‌ریزی نشده‌ای است که به عنوان ظرفیت خالی و مازاد برای صندلی هواپیما و با احتمال تعداد تقریبی کنسلی‌ها  تعیین می‌شود.مثلا تقریب می‌زنند که با توجه به مساحت شهر و فاصله‌ی تقریبی مسافرین از فرودگاه، به احتمال چند درصد  تعدادی از مسافرین به پرواز خود نمی‌رسند.در این صورت این بلیط‌ها با قیمت کمتری عرضه می‌شود.

بنابراین هر شرکت هواپیمایی در زمانی مشخص برخی سفرها را باز می‌کند.اگر فردی موفق به رزرو صندلی در آن زمان نشد می‌تواند منتظر باز شدن و ارائه‌‍ی قیمت بلیط‌های چارتری باشد.

به صرفه ترین زمان برای خرید بلیط چارتری ؟

این برنامه ریزی پیش از سفر  و لحظه‌ی آخری نبودن، اینجا به کمک شما می‌آید.معمولا از بازه‌ی 150 روز پیش از پرواز، قیمت‌های مناسب و ارزان تری برای پروازهای خاص و محبوب  ارائه می‌شود.اما در 50 یا 60 روز پایانی که بیشتر افراد تصمیم خود را قطعی می‌کنند، احتمال افزایش قیمت‌ها وجود دارد.با این حال با چک کردن دوره‌ای بلیط‌های چارتری، تقریبی از قیمت‌ها  را می‌توانید بیابید.البته باید بسنجید که این میزان قیمت کمتر از بلیط سیستمی، چند بار ممکن است شما را به برنامه‌هایتان برساند و چند بار ممکن است افرادی سریعتر از شما  این بلیط را رزرو کنند؟

برای خرید بلیط چارتری حتما باید به دفتر شرکت هواپیمایی مراجعه کنم؟

با وجود تکنولوژی و سرعت بالای اینترنت، به قطعیت می‌گوییم خیر.

امروزه تمام شرکت‌های هواپیمایی ممتاز کشور، دارای سایت‌های به روز و پر محتوا هستند که راحت‌ترین راه ممکن برای رزو و مشاهده‌ی قیمت‌های بلیط هواپیما چه به صورت سیستمی و در بازه‌ی معین و چه به صورت چارتری و لحظه‌ی آخری را برایتان فراهم می‌کنند.کافی است وارد سایت شرکت‌های هواپیمایی شوید.مبدا و مقصد سفر خود را انتخاب و گزینه‌ی بلیط‌های چارتری را علامت بزنید.تعداد صندلی و قیمت صندلی‌ها نیز برایتان مشخص شده است.

البته داشتن شماره‌ی دفتر هواپیمایی در مواقع ضروری و دریافت جزئیات بیشتر، می‌تواند کمک بزرگی برای شما باشد.ولی اینترنت یعنی دنیای دسترسی ساده و ارزان قیمت به همه چیز، با خیالی راحت به سفر خود فکر کنید.

اگر بلیط چارتری پیدا نکردم چه؟

اگر دو توصیه‌ی قبلی ما را جدی بگیرید، همیشه طبق برنامه پرواز می‌کنید.ولی نگران نباشید.شرکت هواپیمایی آریائیان جهان گستر در کنار شما و همراه شماست تا به راحتی به برنامه‌ها و هدف‌های خود برسید.

اگر بلیط چارتری در یک شرکت هواپیمایی پیدا نکردید، گشتن سایر شرکت‌ها می تواند موقعیتی مشابه و شاید مفیدتر را به شما نشان دهد.پس تا لحظه‌ی آخر دست از تلاش برندارید (توصیه و وصیت سوم ما به شما، همین است).

باز هم اگر بلیط چارتری مناسب پیدا نکردید، برای سفرهای داخلی به دنبال رزرو بلیط قطار و حتی اتوبوس باشید.اگر چه که راحتی و امنیت سفر با هواپیما، در هیچ کدام نیست.

آخرین نکته ی طلایی برای شما

در چند روز مانده به سفر با چک کردن بلیط‌ها، می‌توانید بلیط چارتری مناسبی پیدا کنید و سفری راحت و پر آرامش داشته باشید. مزیت بلیط‌های چارتری قیمت مناسب و قطعی بودن آنهاست.بلیط چارتری یعنی کلید پرواز موفقیت آمیز شما در زمان‌های اضطراری.

پس نگران نباشید ما، مشاور و پشتیبان سفرهای شما هستیم.

 

 

موارد مرتبط

همه چیز درمورد سفر به بلغارستان با کافه سفر

همه چیز درمورد سفر به بلغارستان با کافه سفر

شما هم با اطلاعاتی پراکنده درمورد بلغارستان روبه‌رو هستید که تصمیم شما برای سفر به این کشور را دشوار می‌کند ؟ با آگاهی از منبعی موثق و کامل می‌توانید برای سفری شاد و مفرح برنامه‌ریزی کرده و با مشورت با مشاورین معتبر و کارآزموده، سفری جذاب را تجربه کنید . مشاورین کافه سفر در تمامی مراحل سفر، همراه شما هستند تا تجربه خوبی از سفر به بلغارستان داشته باشید.

ادامه مطلب
سفری ارزان به بلغارستان

سفری ارزان به بلغارستان

شما هم برنامه‌ی قطعی برای سفر به بلغارستان – کشوری زیبا و مدرن – را نوشته‌اید اما نمی‌دانید چطور بودجه‌ی خود را با آن تنظیم کنید ؟ با ما همراه باشید تا ریز به ریز جزییات بودجه‌ی لازم برای سفر به بلغارستان را برایتان شرح داده و در برنامه‌ریزی بهتر، کمکتان کنیم.

ادامه مطلب
راهنمای سفر به باتومی

راهنمای سفر به باتومی

باتومی، شهری مدرن و زیباست که توریست‌های مختلفی را به خود جذب کرده است.ویزای ارزان و حتی رایگان گرجستان و فاصله‌ی نزدیک شهرهای تفلیس و باتومی، از ویژگی‌های متمایز این کشورکم جمعیت اما سبز و خوش آب و هوا است.خاطره‌ای زیبا از سفر به باتومی را بشنوید.

ادامه مطلب
بلیط چارتری ارزان

بلیط چارتری ارزان

بلیط چارتری یا لحظه آخری ، معمولا در موقعیت های حساس که رزرو بلیط انجام نشده است ، به کمک شما می آید . داشتن دانش بیشتر درمورد کاربرد و جایگزین های بلیط چارتری ، کمک زیادی به شما در برنامه ریزی دقیق تر برای سفری موفق و پر آرامش می کند .

ادامه مطلب

0 نظر
نوشتن نظر